Paremkite ukrainietes, kurios nuo karo prisiglaudė Lietuvoje ir numezgė kojinių suaugusiems ir batukų kūdikiams

Šias kojines numezgė ukrainietės. Kviečiu pirkti ir taip finansiškai padėti jų šeimoms. Liuba ir Nataša – seserys, kurios su dukromis ir anūkais nuo karo prisiglaudė Lietuvoje, o vyrai liko Kyjive. Abi primezgė kojinių ir batukų. Juos galite įsigyti už sumą, kurią patys nuspręsite mokėti.

Kol veidai nuotraukose šypsosi, bekalbant akyse ne kartą kaupėsi ašaros, o kai kurios istorijos papasakotos su pertraukomis, kad gerklėje bekylantis gniutulas pradingtų ir leistų pabaigti sakinį. Taip su pauzėmis, patylėjimais, o ir su šypsenomis seserims prisimenant kaip gimtajame mieste bunda gamta ir žydi parkų sodai pabendravome apie mezgimą, apie gyvenimą. Gyvenimą, kuris niekada nebebus toks, koks buvo.

Su šiomis ukrainietėmis susipažinau prieš kurį laiką. Tąkart kolega pasakė, kad savo namus užleido jų šeimoms. Kai nedrąsiai pasiūliau megzti, moterys sutiko. Jos yra be galo dėkingos visai Lietuvai ir lietuviams už visokeriopą pagalbą ir nori pačios užsidirbti. Tad ir primezgė gražiausių kojinių suaugusiems ir batukų kūdikiams. Pirmą kartą susitikus, Liuba iš karto parodė savo vąšelių kolekciją. Evakavosi su vienu lagaminu, bet jame tilpo ir vąšeliai... Sako, be jų – niekaip. Rankos negali tiesiog nieko neveikti. Rankdarbiai jai – poilsis. Tad ir įmezgė be galo daug šilumos, tikėjimo ir vilties. Liuba yra baigusi menų mokslus, tad pati puikiai parinko raštus, suderino spalvas. Kiekvienas darbelis kuo kruopščiausiai ir atidžiausiai atliktas.

Kviečiu jus įsigyti brangiausias savo gyvenime kojines www.dostyle.lt. Brangiausias visomis prasmėmis. Kai jau esame paaukoję pinigų, skyrę savo laiką ir jėgas savanorystei ar kaip kitaip prisidedame, dar galime padėti ir šioms konkrečioms šeimoms. Kojines galite pirkti Kalėdoms dovanoms. Dovanokite jas draugams, kolegoms gimtadienio ar bet kokia kita proga. Batukus kūdikiams dovanokite būsimoms mamoms, tėčiams ar išleisdami kolegas į vaiko priežiūros atostogas. O gal ir jūsų pačių stebuklėlis jau pakeliui? Tai būtų tikrai tie batukai, kuriuos norėsis išsisaugoti prisiminimų dėžėje. Jūsų įmonė ieško dar būdų, kaip padėti ukrainiečiams? Tai gali būti ir korporatyvinė labai brangi dovana klientams, darbuotojams ar partneriams.

Kodėl sakau, kad labai brangi? Nes patys galite pasirinkti, už kokią sumą pirksite kojines. Yra pradinė kaina, tačiau perkant el. parduotuvėje patys galite įrašyti didesnę sumą. Kiekvienas papildomas euras keliaus šioms šeimoms.

Paklausus Liubos, kiek laiko mezgė kojines suaugusiems, prisipažino, kad pirmąją porą – dvi savaites kol prisiminė, kaip megzti būtent kojines. Jau įsivažiavus, porą kojinių numegzti užtrunka nuo dviejų dienų.

Rašau šį tekstą, o mintyse vis šmėsteli mūsų pokalbio nuotrupos:

  • Metro nakvojome tvarkingai sugulę vienas šalia kito, nesvarbu pažįstami ar ne...

  • Nors buvo daug žmonių su šunimis, katėmis ar kitais gyvūnais, visi jie labai paklusniai buvo tylūs.

  • O kaip tame metro šalta... Kas ką turėjo, tas ant to miegojo.

O kiek informacijos mano smegenys dar nesugebėjo įsiminti. Galbūt dėl rusų kalbos, kuria jau senokai kalbėjau. Galbūt dėl nesąmoningo savisaugos instinkto kai smegenys ima blokuoti tai ką girdžiu ir nepavyksta visko prisiminti. Ir dabar net apie tai galvojant šiurpas vis nubėga. Nejaugi tai išties tikra.

Nuolat sekdami informaciją ir žinias, regis, kiek atbunkame ir tampame atsparesni visiems žiaurumams. Visgi kai susitelki ties vieno žmogaus istorija, įsiklausai į konkretaus žmogaus išgyvenimus, suvoki, kad visa tai, kas vyksta, yra dar ir kaip tikra. Ir aš galiu bent kiek padėti. Padėti Liubai, Natašai ir jų šeimoms galite ir jūs. Tad dar kartą kviečiu įsigyti brangiausias savo gyvenime kojines čia.

Donata

Seserys ukrainietės Liuba ir Nataša
Seserys ukrainietės Liuba ir Nataša
Vašeliai
Vašeliai
Batukai
Batukai
Kojinės
Kojinės