Kaip skalbti vilnonius drabužius, kad ilgai tarnautų ir neprarastų formos

Megzti gaminiai išties reikalauja ypatingesnio dėmesio, tačiau juos prižiūrint taip, kaip nurodyta etiketėje, tikėtina, kad džiugins dar ilgai. O jeigu etiketė pasimetė, štai kelios rekomendacijos drabužiams, kurių sudėtyje yra vilnos: 

  • skalbkite ne aukštesnėje nei 30 laipsnių temperatūroje;

  • skalbiant skalbimo mašina, naudokite vilnoniams gaminiams skirtą rėžimą;

  • naudokite būtent vilnoniams gaminiams skirtus skalbiklius;

  • mezginius džiovinkite patiesę horizontaliai. Taip jie neištys ir išsaugos pradinę formą.

Skalbiant itin svarbu parinkti tinkamą temperatūrą. Jei skalbsite karštame vandenyje, o po to dar praskalausite šaltame, galite būti garantuoti, kad mezginys susitrauks dvigubai, o gal ir dar labiau. Taip yra todėl, kad karštame vandenyje vilnos plaušeliai išsišakoja, o panardinti į šaltą vandenį sukimba ir „susirakina“.

Jei skalbiate rankomis, venkite grubių judesių ir skalbkite kuo švelniau, kad nepažeistumėte vilnos struktūros ir ji nesusiveltų. 

Gaminiai iš vilnonių siūlų palaiko pastovią kūno temperatūrą, sugeria ir išgarina drėgmę, leidžia odai kvėpuoti. Vilnos sudėtyje yra natūralaus riebalo lanolino. Jis pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl vilnonių drabužių nereikia dažnai skalbti, užtenka pakabinti, kad prasivėdintų, net jeigu tai yra megztos kojinės.

Kaip skalbti vilnonius drabužius, kad ilgai tarnautų ir neprarastų formos
Kaip skalbti vilnonius drabužius, kad ilgai tarnautų ir neprarastų formos