Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis pirmąsias megztas kojines naujagimiui

Mūsų mažyliams norisi visko, kas geriausia ir gražiausia, o su patirtimi ir to, kas praktiškiausia. Numezgiau kalną kojinyčių naujagimiams, kol atradau smulkmenas, kad pirmasis rūbelis būtų tobulas. Dalinuosi keliais patarimais.

  • Svarbiausia, kad pirmosios kojinytės būtų megztos iš 100 proc. avies vilnos. Šiurkštoka vilna kutena mažylio padukus ir taip stimuliuoja kraujotaką.

  • Atkreipkite dėmesį, kad kraštelis būtų tamprus ir smarkiai nesutrauktas. Kūdikių pėdutės mažos, o čiurnos gan putlios, tad jei kraštelis bus ne tamprus, greitai pradės įsirėžti į kojytę.

  • Laisvai megztos kojinytės daug praktiškesnės už standžiai, kietai megztas. Tokias paprasčiau užmauti ir numauti. Jos kurį laiką auga kartu su vaikeliu ir tarnaus ilgiau.

  • Raišteliai! Mano galva, jie būtini norint, kad kojinės išliktų ant kojų. Ypač kai mažyliai ima daug spurdėti. Kolkas tai mano vienintelis atrastas būdas kaip užtikrinti, kad kojinės nenusmuktų. Beje, kai kūdikiai ūgtelėja ir pradeda sugriebti kojines bei tempti burnon, labai svarbu užtikrinti saugumą ir pasirūpinti, kad mažyliai neištrauktų raištelių. Juos pririškite prie pačios kojinės mazgeliu.

Beje, pirmosios kojinės kūdikiui dažnai išsaugojamos ir keliauja į prisiminimų dėžę. Jau po pusmečio žvilgtelėję į jas nustebsite, kad jūsų stebuklėlis dar visai neseniai buvo toks mažas.