„Do Style“ | Rankomis megztas jaukumas, šiluma ir rūpestis

Mezgimas atgaivina sielą, miklina pirštus ir kartais, kai labai norisi, tampa sėkmingu verslu. Taigi taip pamažu užaugęs kūrėjos Donatos Šeduikienės prekinis ženklas „Do Style“ jau dvejus metus džiugina pirkėjus šiltais, jaukiais ir tvariais mezginiais. Už lango beldžiantis giliam rudeniui, šiandien su Donata šnekučiuojamės apie prekinio ženklo gimimą, tendencijas, kūrybą bei mielas iniciatyvas. Tad kviečiame šiltai pažinčiai su „Do Style“.

„Siūlo pradžia“ – nuo hobio iki verslo ir laisvės puoselėti kūrybiškumą


Donata mezga jau ne vienerius metus. Ilgą laiką tai buvo jos jaukus, atpalaiduojantis laisvalaikio praleidimo ir savirealizacijos būdas: „Kai pirštai juda, galima nugrimzti į savotišką meditaciją.“

Dar prieš kelis metus kūrėja savo pirmaisiais kūriniais ėmė dalintis socialiniuose tinkluose. Nuo to laiko ji sulaukė labai daug dėmesio. Pasak jos, vis daugiau draugų ir pažįstamų pradėjo prašyti numegzti kojines, pirštines, kombinezonus kūdikiams, pledukus ir daugelį kitų gaminių. Tuomet „Do Style“ virto verslu, kuriam šiandien Donata atiduoda labai daug savo laiko ir širdies.

„Kurdama naujus drabužius, pirmiausia juos mezgu sau ar artimiesiems. Taip kaskart išbandau skirtingus siūlus, raštus, technikas. Kai kasdienybėje nebespėju suktis, turiu kruopščių pagalbininkų komandą, nors, žinoma, paprastai kiekvienas komandos narys mezga tai, kas jam labiausiai patinka ir tai, kas geriausiai sekasi. Tik taip galima užtikrinti aukščiausią kokybę. Visada geriau susikoncentruoti į tai, kas malonu, nes tik tada tobulėjama, atveriamas kelias kūrybiškumui“, – pasakoja kūrėja.

Ypatingas dėmesys skiriamas kūdikių rūbeliams

Mezgant drabužėlius kūdikiams, Donata sako, jog pirmiausia svarbu, kad jie būtų praktiški, patogūs bei saugūs – be nereikalingų detalių. Taigi, „Do Style“ asortimente – tik apgalvoti drabužėlių modeliai. Kaip pavyzdys – kombinezonas tampriu raštu. Vaikučius juo galima aprengti net nepažadinus, o ir jis pats auga kartu su mažaisiais.

Visgi tai ne vienintelė detalė, į kurią atkreipiamas dėmesys.

„Mūsų drabužėlių modeliai – apgalvoti. Pavyzdžiui, visada renkuosi apvalias, o ne širdutės formos sagas. Pastarosios atrodo gal ir gražiau, bet gali sužeisti kūdikį. Taip pat niekad neprimezgu ausyčių prie gobtuvo. Jos žaismingos, bet nepraktiškos – kai ant viršaus rengiamas žieminis kombinezonas, ausytės nebetelpa po dar vienu gobtuvu“, – kūrybiniais sprendimais dalijasi Donata.

„Do Style“ komanda rūpinasi ir papildomomis drabužėlių naudomis. Pavyzdžiui, mezgant pirmąsias kojinytes, pasirenkama šiurkšti vilna. Ji kanda, tačiau skatina mažylių kraujotaką. Kojinės išmezgamos laisvos, tačiau kartu visada įveriami raišteliai, kad vaikas kojinyčių nenusispardytų.

Bendruomenė – socialinės atsakomybės variklis

Donata socialiniame „Facebook“ sukūrė šiandien jau beveik 1000 bendraminčių turinčią grupę, pavadinimu „Tvarios megztos kojinės“. Jos nares ir narius vienija noras neatidėliojant bei nekaupiant sumegzti kuo daugiau namie turimų siūlų likučių.

„Įgyvendindami tokį tikslą, suteikiame dar vieną šansą seniems megztiniams ar siūlų likučiams, kuriais žadama atsikratyti. Negana to, mažiname šiukšlių kiekį. Tokios bendruomenės mums jau reikėjo seniai, nes tikiu, kad drauge galime padaryti daugiau. Čia įkvepiame ir motyvuojame vieni kitus, mokomės naujų technikų, o gyvuose susitikimuose dalinamės patirtimi“, – pasakoja grupės iniciatorė.

Anot jos, kiekvieną mėnesį „grupiokai“ atsakingai suskaičiuoja, kiek kilogramų siūlų pavyko prikelti naujam gyvenimui, o pastaruoju metu nusimato itin džiaugsmingi rezultatai: „Nuo vasario iki lapkričio mėnesio būsime sumezgę daugiau nei 130 kg siūlų. Tai prilygsta 1300 porų kojinių!“

Dovanoti šilumą

Rankų darbas visada reikalauja išskirtinio kruopštumo, laiko ir teigiamo nusiteikimo. Taigi dovanojamas rankų darbo mezginys kūrėjai nėra tik eilinis rankdarbis.

„Kai dovanojate megztą kūrinį, jūs dovanojate ne tik daiktą, bet ir šilumą, jaukumą, geras šviesias mintis. Na, o jei pats ar pati gavote dovanų, žinokite, kad tas, kas dovanojo, jus labai myli.“ – teigia Donata.

Kūrėja pabrėžia, kad tai, kas nebešiuolaikiška, dabar atgyja, todėl vertėtų į tai atsižvelgti renkantis dovanas šių metų šventėms. Tikriausiai tam įtakos gali turėti nostalgijos jausmas: „Klientai nori šiltų kojinių, nes kadaise močiutės padovanotos spėjo sudilti, o pačios rankų darbo kojinės asocijuojasi su rūpesčiu, jaukumu, kuriuos į kiekvieną akį „įmegzdavo“ artimieji. Kalbant apie dovanas kūdikiams, vėlgi svarbi nostalgija, mat padovanotos pirmosios kojinytės ar pledukas dažnai po kurio laiko keliauja ir į vaikelio prisiminimui saugomų daiktų dėžutę.“

Jei norėtumėte rankdarbiu nustebinti kitus patys, Donata skatina nebijoti, nes mezgimas šiandien pamažu taip pat grįžta į madą. Pasak jos, daugelis prašo pamokyti ir net padėti išsirinkti priemones mezgimui. Toks susidomėjimas paskatino sukurti rinkinį pradedantiesiems „Imu ir mezgu“. Jame yra visos reikiamos priemonės: siūlai, pritaikyti virbalai, aprašymai ir nuorodos į video pamokas. Telieka išsirinkti, ką norėsite megzti: kojines, pleduką kūdikiui, šaliką ar kt.

Na, o jei megzti nesinori, su didele meile bei atsidavimu tai visada padarys Donata. Ji, kaip sako pati, gyvena mezgimu: „Mezgu kelionėse, oro uostuose, prie marių žiūrėdama į jėgos aitvarus, vandenlenčių parke bei įvairiausiose įkvepiančiose vietose. Tai darydama, visada įpinu palinkėjimą „Just Live your Dream“. Kai prekės ženkle nelieka Donatos, jis gyvas šiluma, nuotykiais ir spalvingomis emocijomis, kurias dovanojame kartu su kiekviena išmegzta akimi.“

Susitikite su „Do Style“ el. parduotuvėje: https://www.dostyle.lt

arba socialiniuose tinkluose:

Facebook: https://www.facebook.com/DoStyleKnit

Instagram: https://www.instagram.com/dostyleknit

Lietuvos kūrėjai