Bendruomenė puoselėja tvarumo idėją ir mezga kojines iš siūlų likučių

~197 kg siūlų – štai tiek likučių ar ardytų siūlų suteikėme dar vieną šansą. O tai prilygsta ~1970 porų kojinių, kurias per metus numezgė bendruomenės “Tvarios megztos kojinės” nariai.

Prieš metus kilo mintis suburti bendruomenę, mezgančią kojines būtent iš ardytų siūlų ar likučių. Pati mezgu ne vienerius metus ir siūlų galiukai vis kaupiasi nesulakdami savo eilės. Tikėjausi, kad subūrusi bendruomenę ir pati pasisemsiu daugiau motyvacijos ardyti senus mezginius bei jiems suteiksiu dar vieną šansą. Taip ir nutiko. Džiaugiuosi, kad mūsų, mezgančių Tvarias kojines, būrys tik auga, o dalindamiesi idėjomis ne tik naikiname siūlų likučius, bet ir išmokstame naujų mezgimo technikų.

Kojinės – ir seneliams, ir kariams

Vos tik pradėjus burti bendruomenę, jos nariai norėjo ne tik prisidėti prie tvaresnio gyvenimo būdo puoselėjimo, bet ir numegztas kojines kam nors padovanoti. Tad per metus gausus kojinių glėbiy atiteko ne vienai organizacijai. Kojinės dovanotos senelių namų gyventojams, ukrainiečiams, nuo karo prisiglaudusiems Lietuvoje, o ir dabar kojinės tebemezgamos Ukrainos kariams bei su organizacijos „Saugus prieglobstis LT“ pagalba siunčiamos į frontą.
Vien per sausio mėnesį bendruomenės nariai numezgė ~110 porų kojinių Ukrainos kariams ir vaikams.

Bendruomenėje ir patyrę mezgėjai, ir dar tik pradedantys

Čia laukiami visi. Svarbiausia, kad mus vienytų bendras tikslas – siūlų likučiams ir seniems megztiniams suteikti dar vieną šansą Tvarių kojinių pavidalu. Ir nesvarbu ar tai bus tik viena numegzta pora per porą mėnesių, ar po kelias poras per savaitę. Bendruomenėje kuriame jaukią aplinką, kad savo mezginius išdrįstų parodyti tiek ne vienerius metus mezgantys, tiek dar tik bandantys prisijaukinti virbalus pradedantieji mezgėjai.

„Tai labai puiki grupė, nuostabi iniciatyva ir šaunus kolektyvas. Džiaugiuosi gavusi kvietimą prisijungti. Niekada per metus nesu numezgusi tiek kojinių! Noriu labai pasidžiaugti, kad šioje grupėje tokia lengva jauki atmosfera, čia vis norisi grįžti ir ne tuščiomis”, - mintimis dalinasi Irma Ragažinskienė, viena iš bendruomenės narių.

Prisijungti prie mūsų bendruomenės kviečiu ir jus! Tai galite padaryti spausdami nuorodą: https://www.facebook.com/groups/tvarumas
Na, o jei neketinate megzti, tačiau labai palaikote šią įdėją, Tvarių kojinių galite įsigyti ČIA.

Lai kuo daugiau žmonių užsikrečia tvarumu!

Donata Šeduikienė